Oferujemy Państwu nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne posiadające 4 funkcje laser Nd-yag, E-light (IPL + RF), SHR oraz fale radiową. Laser E-light to najnowsze osiągnięcie techniki wykorzystujące energię świetlną w połączeniu z falą radiową. Dzięki temu połączeniu uzyskujemy jeszcze mocniejsze działanie IPL, które przez wzmocnienie fali radiowej działa głębiej i zapewnia lepszy efekt zabiegu.

Jako nowoczesne metody usuwania owłosienia prezentujemy Państwu laser SHR, który uważany jest za najnowszą odsłonę technologii IPL. Lasery SHR łączą w sobie technologię laserową i właściwości pulsującego światła, dzięki czemu działają również na jasne włosy.

Kolejną funkcją jaką zawiera urządzenie OPT jest Laser neodymowo-yagowy (Nd-yag) stosowany głównie do usuwania tatuażu, ale również możemy wykonywać nim peeling węglowy obecnie bardzo popularny na rynku kosmetycznym. Laserowe usuwanie tatuażu jest bardzo bezpieczne i skuteczne, a dzięki laserowi Q-switch pozbycie się tatuażu jest bardziej efektywne i bezpieczniejsze od innych metod usuwania tatuażu.

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w głowicę z funkcją radiofrekwencji, dzięki której możemy wykonywać zabiegi odmładzające bez użycia skalpela i dodatkowo działać na różne problemy skóry takie jak zmarszczki, odmładzanie, cellulit. 

Jak działa laser OPT NEO?
Laser OPT to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie, wykorzystujące energię świetlną w zabiegach medycznych i kosmetycznych. Wielofunkcyjny sprzęt posiada 4 funkcje: laser ND-YAG, E-LIGHT (IPL + RF), SHR oraz FALĘ RADIOWĄ.

ND-YAG
Laser Neodymowo-Yagowy (ND-YAG) stosowany jest głównie do usuwania tatuażu, ale również możemy wykonywać nim peeling węglowy. Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne i skuteczne, a dzięki ND-YAG Q-switch pozbycie się barwnika przechodzi bardziej efektywnie od innych metod jego usuwania.

Laser ND-YAG usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła, które są pochłaniane przez barwnik tatuażu. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Po absorpcji dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo drobne fragmenty, które są usuwane przez układ immunologiczny skóry. Zabieg jest dzięki temu precyzyjny i nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. Laser Neodymowo-Yagowy posiada filtry, które emitują światło o różnych długościach fali: 1064 – usuwanie ciemnych tatuaży, 532 – usuwanie czerwonych tatuaży, 1320 – peeling węglowy. Urządzenie usuwa tatuaże profesjonalne i amatorskie.

E-LIGHT i IPL
Laser E-Light to połączenie energii świetlnej z falą radiową. Dzięki temu uzyskujemy mocniejsze działanie IPL, które przez wzmocnienie FR działa głębiej i zapewnia lepszy efekt zabiegu.
E-Light emituje wiązkę promieni świetlnych, które są rozproszone i mają zróżnicowaną długość, dzięki temu mogą docierać na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Technologia E-Light ma szerokie możliwości precyzyjnego dopasowania się do różnych typów skóry oraz różnych zmian chorobowych.

Światło IPL pozwala na usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, terapię naczyniową i leczenie trądziku.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ
Pochłonięte przez melaninę światło IPL zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry. Mogą one zareagować na dwa różne sposoby. Przebarwienia niewielkie, nie odgraniczające się mocno od otaczającego naskórka zostaną rozbite i pochłonięte na drodze fagocytozy. Przebarwienia ciemne, wyraźne odgraniczone od otaczającego naskórka mogą wyłuszczyć się i spowodować pojawienie się strupka, który po zakończeniu procesu regeneracji zejdzie bez pozostawienia blizny i śladu.


FOTOODMŁADZANIE
Śwatło IPL pozwala na odmłodzenie skóry przez oddziaływanie na fibroblasty, które odpowiedzialne są za aktywację procesu odbudowy kolagenu. Dodatkowo zwiększona temperatura poprawia mikrocyrkulację krwi: skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona.


TERAPIA NACZYNIOWA
Endogenne ciepło powoduje rozkład barwnika i uszczelnienie naczynia. Dodatkowo dzięki zwiększonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych poprawia się kondycja skóry. Staje się ona grubsze, bardziej zwarta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

LECZENIE TRĄDZIKU
Światło IPL oddziałuje na metabolit bakterii Acne, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Metabolit ten: porfiryny pod wpływem ciepła, przyczynia się do powstania reaktywnych anionów tlenu. Beztlenowe bakterie Acne giną pod wpływem tych oksyanionów. W konsekwencji możemy zaobserwować wyciszenie istniejących i zmniejszenie powstawania nowych zmian.

SHR
Laser SHR jest nowoczesną metodą usuwania owłosienia. Uważany jest za najnowszą odsłonę technologii IPL. Urządzenie łączy w sobie technologię laserową i właściwości pulsującego światła, dzięki czemu działaj również na jasne włosy.
Laser SHR opiera się na technologii światła pulsacyjnego, które transformuje światło UV. Metoda ta polega na delikatnym i stopniowym ogrzewaniu warstw skóry, co prowadzi do dokładniejszego usunięcia włosów. Głowicę zabiegową przesuwa się po skórze pacjenta, przekazując ciepło przez tkanki wiele razy (w ruchu) przy niskim zużyciu energii, ale wysokim poziomie powtarzania (do 5 Hz), powodując zniszczenie mieszka włosowego, ale również blokując zdolność skóry do ich wytwarzania w przyszłości. Zastosowanie chłodzącej końcówki oraz użycie techniki In-Motion powoduje, skrócenie zabiegu oraz pozwala na komfortowe wykonanie zabiegów okolic bardziej wrażliwych.

FALA RADIOWA
Fala Radiowa pozwala wykonywać zabiegi odmładzające bez użycia skalpela. Działa na różne problemy skóry, takie jak zmarszczki, odmładzanie lub cellulit.
Działanie urządzenia polega na dostarczeniu do głębszych warstw skóry fali elektrycznej. Dociera ona do każdego punktu w skórze, powodując wytworzenie energii cieplnej, stymulującej wewnętrzne jony w organizmie. Fala elektryczna przyspiesza ruch cząsteczek koloidu, powoduje drgania lub tarcie, wytwarzając energię cieplną. Ogrzanie tkanki kolagenowej do 45 – 60 stopni powoduje kurczenie się, stymulując tkankę do wytwarzania większej ilości kolagenu, zapełniającego wolne miejsca powstałe na skutek skurczenia lub utraty białek kolagenowych. Prowadzi to do odnowienia powierzchni skóry, gładkości, usunięcia zmarszczek, przywrócenia skórze elastyczności i połysku.

Efekty po zabiegu OPT NEO:

usuwanie owłosienia
fotoodmładzanie
redukcja przebarwień
likwidacja rumienia
leczenie trądziku
usuwanie tatuaży
usuwanie makijażu permanentnego
peeling węglowy
lifting twarzy
usuwanie rozstępów

Wskazania do zabiegu OPT NEO:

owłosienie wybranych części ciała
przebarwienia
rumień i trądzik
rozstępy
rozszerzone naczynka
wiotkość skóry twarzy
wiotka skóra ciała