Skóra:

Twoją skórę charakteryzuje przezroczysta bladość o delikatnym, złocistym, brzoskwiniowym odcieniu. Często bywa lekko zaróżowiona. Jeżeli masz piegi, mają one złote zabarwienie. Łatwo się opalasz, nawet na ciepły, ciemny brąz.

Oczy: mają zazwyczaj nieco ciemniejszą od włosów oprawę. Tęczówka oka ma odcień od niebieskiego do zielonego, rzadziej złotego brązu. Źrenica często oddzielona jest od tęczówki wyraźną obwódką w kolorze złotym lub złotobrązowym.

Włosy: jako dziecko byłaś blondynką. Teraz Twoje włosy są jasne, w słomianym, żółtawym, platynowym, miodowym odcieniu. Jeżeli masz brązowe włosy, zawsze mają ciepły, złotawy lub rudawy połysk.


 

Paleta barw w ubiorze i biżuteria:

Przy kompletowaniu podstawowej garderoby pamiętaj o kolorach: brąz, szary (koniecznie w ciepłym odcieniu), morski błękit, błękit dżinsowy, kremowy, beżowy, skorupki jajka. Unikaj czystej bieli. Wybieraj biel złamaną. Kolor owczej wełny, skorupki jajka, kości słoniowej, kremowy korzystniej podkreślą Twoją urodę. Bardzo dobrze wyglądasz w ciepłych złotawych kolorach, jasnych beżach, kolorze wielbłądziej wełny, piasku, brązach (lecz niezbyt ciemnych). Zieleń - typowo wiosenny kolor! Masz w czym wybierać: od zieleni lipy, niedojrzałych jabłek, trawy, po odcienie żółtozielone. Pamiętaj tylko, że w ciemnej zieleni jodły i zieleni butelkowej wyglądasz bardzo blado.Kolor żonkila to najodpowiedniejszy odcień żółci dla Ciebie. Jeśli lubisz fiolet, pamiętaj że zbyt ciemny jest dla Ciebie za mocny. Lepiej sięgaj po jasne odcienie śliwki. Róże odradzamy. Jaskrawy róż to kolor dla kobiet o zimowym typie urody. Jasny róż polecamy paniom o letniej urodzie. Szarości nie musisz się wystrzegać. Pamiętaj jednak, że skomponowana z czernią tworzy zbyt mocny kontrast jak dla Ciebie. Decydując się na czerwień nie zapominaj o czystej czerwieni korali, pomidorów czy papryki. Unikaj natomiast niebieskawych odcieni. Możesz sięgać po oranż: od bardzo jasnego, po delikatny morelowy. Pamiętaj, że barwy w które się ubierasz muszą być ciepłe jak Twoja skóra w kolorze kości słoniowej lub o brzoskwiniowym odcieniu.

Twoją urodę najlepiej podkreśli delikatna, wytworna biżuteria. Zbyt duże ozdoby wyglądają na Tobie topornie. W biżuterii doceń kolor turkusu, topazu, niebieskiego szafiru, piękno bursztynu i korala. Jeśli lubisz perły, decyduj się na kremowobiałe i żółtawe. Kość słoniowa bardzo dobrze współgra z wiosenną urodą. Srebro i białe złoto nie są dla Ciebie. Ty zdecydowanie lepiej wyglądasz w towarzystwie żółtego złota lub ciepłego złota czerwonego.

Makijaż:

Makijaż zbyt mocny i zbyt kontrastowy nie podkreśli Twojej delikatnej urody, gdyż Twój urok tkwi właśnie w delikatnej, przezroczystej cerze. Zrezygnuj z czarnej kredki na oku. Polecamy Ci mleczne, miękkie kolory cieni. Używaj szminek w barwach od łososiowej do ciepłego różu. Pasują Ci zarówno delikatne, transparentne pomadki, jak i szminki o mocnych zdecydowanych kolorach, np. czerwień rakowa.


Cienie: morelowe, kakao, delikatny szary będą pasowały do wszystkich elementów Twojej garderoby. Jeśli masz złote włosy i jasną cerę używaj jasnego różu, np.: łososiowego, morelowego, jasno koralowego lub brzoskwiniowego.